Haber

Kastamonu’da Korkunç Olay! Çöp Torbasında Bebek Bulundu: 16 Yaşındaki Kız Gözaltına Alındı

Kastamonu’da çöp konteynırının yanındaki çöp poşetinin içinde yeni doğmuş erkek bebek bulundu. Bebek, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda çocuğun annesi olduğu belirlenen 16 yaşındaki kız çocuğunu gözaltına aldı. Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Çöp konteynırının yanında çöp poşetinin içinde bulunan yeni doğmuş erkek bebek Ankara’ya gönderildi.

Çöp konteynırının yanında bulunmasının ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan bebek, yapılan müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için ambulansla Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ne gönderildi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Çocuk Doktoru Dr. Cansu Aydın, bebeğin genel durumunun kritik olduğunu söyledi. Bebeğin entübe edildiğini anlatan Aydın, “Dolaşımı bozuk, idrar çıkışı az. Olası müdahale yapıldı. Geldiğinde vücut ısısı çok düşüktü. Yavaş yavaş ısıttık. Vücut durumu iyiye gitti. Şu anda normale döndü ama genel durumu kötüleşti. Genel durumunu toplamaya çalıştık ama diyalize ihtiyacı var.”

Bebeği Ankara’ya gönderdiklerini belirten Aydın, “1 kilo 995 gram, muhtemelen erken doğum ama kesin olarak bilmiyoruz. Bebeğin kilosuna ve genel görünümüne bakarak şunu söyleyebiliriz” dedi. bu erken doğumdur.”

Ekipler, yaptıkları inceleme sonucunda çocuğun annesi olduğu belirlenen 16 yaşındaki kız çocuğunu gözaltına aldı. Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu